• ۰۲۱۷۴۵۰۱۷۷۷
  • ۰۹۱۰۲۰۱۸۳۲۳
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سبک مدرن

سبک مدرن روف گاردن | با گاردن

سبک مدرن

سادگی، کوتاه ترین و بهترین توصیف برای سبک مدرن است. معمولا در سبک مدرن از خطوط صاف و مستقیم استفاده می شود و در آن هیچ گونه جزئیات غیر ضروری استفاده نمیشود. دراصل هدف اصلی سبک مدرن عملکرد و کاربردی بودن تمامی اجزا هستند از همین رو تمام موارد، جزیئیات و وسایلی که ضرورتی در استفاده از آنها نیست، باید کنار گذاشته شوند. همین دلیل هست که باعث می شود سبک مدرن یک فضای گرم، دلنشین، شیک و به دور از هرگونه بهم ریختگی و تجمل ایجاد کند. البه باید در نظر گرفت که سادگی این سبک مستلزم استفاده از مواد اولیه کم کیفیت و ارزان نمی باشد بلکه هدف کاهش خستگی افراد در مدت زمان زیاد می باشد.

سبک مدرن روف گاردن | با گاردن

از ویژگی های سبک مدرن در موارد گوناگون میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

رنگ:

با درنظر گرفتن سادگی سبک مدرن، استفاده از رنگ های روشن و خنثی یا یک رنگ خاص بهترین گزینه برای فضای مورد نظر می باشد. باید دقت داشت که در سبک مدرن بهتر است که از رنگ ها بصورت تک رنگ و بیشتر در وسایل یا قسمت های مختلف استفاده کرد.

بافت:

استفاده از بافت های طبیعی در سبک مدرن بسیار حائز اهمیت است. استفاده از چوب ها یا سنگ برای کف فضا، جدا از ایجاد بافت طبیعی فضای سرد و خشک ایجاد شده توسط رنگ های خنثی را از بین میبرد.

وسایل:

همانطور که در قبل به کارایی سبک مدرن اشاره کردیم تمامی و سایل مورد استفاده در فضای مدرن باید به دور از هرگونه تجمل و افراط باشد و با توجه به هدف و عملکردی که دارند باید در فضا قرار بگیرند. استفاده از مبلمان و گلدان های ساده یکی از مشخصه های مهم روف گاردن با سبک مدرن می باشد.

استفاده ار فلز های درخشان یکی دیگر از ویژگی های سبک مدرن است فلزاتی مانند کروم و استیل از پرکاربرد ترین عناصر بوده .

 فناوری دیجیتال:

یکی دیگر از ویژگی هایی که امروزه به سبک مدرن اضافه شده است و می توان از آن بهره برد استفاده از فناوری های دیجیتال بصورت درست در فضای مورد نظر می باشد. به عنوان مثال استفاده از تلویزیون، دستیار های صوتی، لامپ های کنترل از راه دور و ... مواردی هستند که استفاده از وسایل را راحت تر می کنند و همچنین ظاهری مدرن و به روز به فضای مورد نظر میبخشند.

 نوگرایی:

یکی از اهداف سبک مدرن نوگرایی این سبک است و خود این باعث می شود تا بتوان از المان های خاص و زیبا استفاده کرد و آنرا با فضای مورد نظر بدون آسیب به آن استفاده نمود.

چرا بام به سبک مدرن:

بام به سبک مدرن در عین سادگی، تمامی کاربری های مورد نیاز مخاطب را بدور از تکلف و پیچیدگی در خود جای میدهد که همین امر موجب آرامش و آسایش  میگردد.

ویژگی مهم سبک مدرن باز بودن فضا می باشد بگونه که با کاهش و عدم استفاده از موارد غیر ضروری و همچنین بهره بردن از رنگ های روشن در این سبک باعث می شود تا فضا از آن چیزی که هست بزرگتر به نظر بیاید که این امر اهمیت بسیار زیادی به خصوص در بام های کوچک دارد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به تیم باگاردن می باشد.