• ۰۲۱۷۴۵۰۱۷۷۷
  • ۰۹۱۰۲۰۱۸۳۲۳
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سبک مکزیکی

سبک مکزیکی چه ویژگی هایی دارد؟

سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی دارای یک سری ویژگی های واضح است، ترکیب چوب های روستایی و مبلمان فرفورژه و فلزی با رنگ های غلیظ، روشن و زنده. این سبک ترکیبی از معماری اروپایی اسپانیا و فرهنگ قبیله ای بومی آمریکایی است که زیباترین و رنگارنگ ترین آثار هنری و دکوری‌هایی که در هر نقطه از جهان یافت می شود را در بر می گیرید. سبک مکزیکی شامل نمادهای بسیار زیادی مانند فلفل قرمز، کاکتوس و کلاه های بزرگ است.

رنگ و بافت

رنگ های غلیظ و متنوع و پارچه‌های بافته شده در هنگام طراحی دکوراسیون سبک مکزیکی، کلیدی هستند. اگر در کاربرد سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی تصمیم دارید جزییات مانند سفال یا مبلمان های تزئینی داشته باشید، پس زمینه اتاق را ساده نگه دارید.

رنگ دیوار در سبک مکزیکی

دیوارهای اتاق را به یک رنگ گرم ایجاد کنید که به عنوان یک پس زمینه مناسب برای دکوراسیون مکزیکی الهام بخش باشد. برای یک نگاه جسور، یک رنگ در طیف رنگی غنی مانند آجر یا خاک رس انتخاب کنید. اگر دیوارهای تیره بیش از حد در دکوراسیون شما باشد، یک رنگ خنک گرم مانند ماسه ای یا خاکستری را انتخاب کنید. در نهایت برای ثبات سبک در دیوارها، از تکنیک نقاشی و رنگ آمیزی استفاده کنید تا ظاهر مانند گچ و سیمان یا خشت ایجاد کنید.

مبلمان مکزیکی

مبلمان مکزیکی سبک ظاهری بسیار روستیک دارند. این مبلمان به طور معمول از کاج، چوب اصلاح شده و فرفورژه ساخته شده است، این نوع مبلمان را می توان بیشتر به سبک های زیر طبقه بندی کرد که شامل: سبک اسپانیایی، توسان (Tuscan) ، سانتا ف (Santa Fe) ، تگزاس رانچ (Texas Ranch)..

مبلمان سبک اسپانیایی رسمی ترین و ظریف ترین مبلمان مکزیکی است. مبلمان توسکانی دارای یک حال و هوای قدیمی و مدیترانه ای است، در حالی که سبک سانتافه و تگزاس رنچ دارای تأثیرات روستایی از غرب قدیمی هستند. مبلمان مکزیکی را می توان با یک روکش براق از حالت طبیعی چوب خارج کرد یا از اندود مس غنی شده استفاده کرد.

عناصر دکوراتیو مکزیکی

با استفاده از هنرهای معاصر و کلاسیک مکزیک، سفال یا پرده نقشدار، رنگهای متنوع و مختلفی را به فضای خود اضافه کنید.

دکور مکزیکی

یکی از محبوب ترین لوازم جانبی در دکوراسیون مکزیکی، سفالگری (Talavera) است که ریشه در شهر پوبلا دارد. این منطقه حاوی خاک رس با کیفیت بالا است. سفالگری Talavera دارای طرح های پیچیده و رنگارنگ است که بسیاری از آنها تحت تاثیر فرهنگ، گیاهان و جانوران مکزیک قرار دارند. انواع مدل های سفال طلورا که برای خانه انتخاب می کنید شامل کاشی ها، ظرف غذا، دیس ها و سینی ها، آثار هنری دیواری و سایر وسایل تزئینی است.

کاشی تالاورا

کاشی های سرامیکی تزئینی به عنوان یک عنصر مهم در تزیین خانه های مکزیکی کلاسیک هستند که می تواند برای زمینه دیوارها و کف آشپزخانه استفاده شود، برای میز یا کانتر یا به عنوان یک قاب تزئینی رنگی در اطراف آینه. این کاشی ها معمولا برای تزیین شومینه ها و یا نقاشی های دیواری استفاده می شود، به عنوان مرزهای آینه ها، پنجره ها و درب ها، و در حمام ها. کاشی های کف Terra Cotta معمولا در دکوراسیون سبک مکزیکی دیده می شود.

کوزه گری

سفالگری Talavera یک سبک مکزیکی از سرامیک است که معمولا به صورت دستی با نقوش رنگارنگ و یا الگوهای پیچیده نقاشی شده است. این نوع سرامیک نیز برای کاشی، گلدان های گل و شمع ها استفاده می شود و حال و هوای سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی را پدید می آورد.

هنر عامیانه و سنتی

هنر سنتی مکزیک شامل تزئینات چوبی، مجسمه ها، هنر مذهبی و سایر زیور آلات دست ساز است. در دکوراسیون مکزیکی، ممکن است مواردی شامل جمجمه و اسکلت که به طور مرتب تزئین شده اند، ببینید.

گیاهان گرمسیری

استفاده از گیاهان گرمسیری و انواع کاکتوس ها لزوما ویژگی‌ای مشخص برای این سبک خاص نیست، اما این عنصری است که خانه شما به سبک مکزیکی به نزدیک تر می سازد و دکوراسیون مکزیکی را کامل می کند. رنگ های پر جنب و جوش در این گیاهان، سرزندگی و حس و حال طبیعت فقط دو ویژگی مشخص برای این گیاهان است.

چرا سبک مکزیکی در بام؟!

معماری مکزیک نمایانگر درک عمیقی از امکاناتی است که طبیعت در اختیار انسان قرار داده است.

سیمای معماری مکزیک متاثر از طبیعت است. از مشخصه های معماری مکزیک، طرح های بومی آمیخته با رنگ آمیزی وافر است. رنگ، عنصری که کلان شهر ها به خود کمتر دیده است.

استفاده مناسب از رنگ در روف گاردن باعث ایجاد کردن فضای متفاوت و شاد میشود و باعث تغییر در منظر شهر میگردد. از دیگر المان هایی که مارا به حال و هوای مکزیک و طرح های بدیعش نزدیک میکند، استفاده از گیاه کاکتوس است که با اقلیم اکثر شهرهای ایران نیز سازگار است.


تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به تیم باگاردن می باشد.